Birleşik Arap Emirlikleri merkezli First Abu Dhabi Bank PJSC'nin, Türkiye'nin önde gelen yatırım bankalarından Yapı Kredi Bankası'nda hisse alımı yapmak için görüşmeler yürüttüğüne dair haberler gündemi meşgul ediyor. Bu spekülasyonlar, Türkiye finans sektöründe önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

TCMB Başkanı Karahan: Dezenflasyonun eşiğindeyiz! TCMB Başkanı Karahan: Dezenflasyonun eşiğindeyiz!

Koç Holding’ten Resmi Açıklama

Koç Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada, Ortadoğu'da faaliyet gösteren bir bankanın Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKB) ile ilgili potansiyel hisse alımı için görüşmeler yaptığına dair medyada çıkan haberleri doğruladı. Holding, bu tür değerlendirmelerin iş dünyasında sıkça yapıldığını ve somut bir karar alındığında Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli bildirimlerin yapılacağını belirtti.

Yapı Kredi ve Koç Holding Hisselerinde Hareketlilik

Bu iddiaların ardından Yapı Kredi (YKBNK) ve Koç Holding (KCHOL) hisselerinde yükseliş yaşandı. Koç Holding hisseleri borsa açılışında 226 Türk Lirasından işlem görürken, Yapı Kredi hisseleri de 31 Türk Lirası seviyesine ulaştı. Ancak bu yükselişlerin ardından her iki hisse senedi de düşüşe geçti; Koç Holding hisseleri 212 Türk Lirası, Yapı Kredi hisseleri ise yüzde 3 artışla 29,5 Türk Lirasından işlem görüyor.

Editör: Halit Alptekin