New York Borsası, önemli enflasyon verileri beklenirken haftaya yükselişle başladı. Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq endeksleri sırasıyla yüzde 0,20 ve yüzde 0,36 artış gösterdi.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek dönem politikalarına ilişkin belirsizlik devam ederken, analistler bu hafta açıklanacak Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerine dikkat çekiyor.

Enflasyon verileri ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar piyasadaki volatilitenin artmasına neden olabilir. Kurumsal tarafta, Home Depot, Cisco ve Walmart gibi büyük şirketlerin finansal sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

ABD Borsaları Yükselişle Açıldı

New York borsası, Dow Jones ve S&P 500 endekslerindeki yükselişle haftanın ilk işlem gününe pozitif bir başlangıç yaptı. Nasdaq endeksi de benzer bir artışla yatırımcıların dikkatini çekti.

Fed'in Politikaları ve Enflasyon Verileri Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

Borsa İstanbul'da BIST 100 Endeksi günü ekside kapattı! Borsa İstanbul'da BIST 100 Endeksi günü ekside kapattı!

Bu hafta piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) politikaları ve enflasyon verileri çerçevesinde şekillenecek. Özellikle Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar, yatırımcıların odak noktasında olacak.

Kurumsal Finans Raporları ve Hisse Performansları

Önemli şirketlerin bilanço dönemi devam ederken, Home Depot, Cisco ve Walmart gibi firmaların finansal sonuçları piyasalar üzerinde etkili olabilir. Ayrıca, GameStop hisselerindeki sıra dışı yükseliş dikkat çekici.

Editör: Merve Öney