Murat Yılmaz, 1 Temmuz 2024 itibariyle ING Yatırım Genel Müdürü olarak göreve başladı. Yılmaz, yeni görevinde ING Türkiye’nin Borsa İstanbul’da işlem gören piyasalar ve finansal ürünler politikalarına liderlik edecek.

Dijitalleşme Yolculuğunda Yeni Atama

Dijitalleşme yolculuğunda attığı adımlarla tamamen dijital hale gelen ING Türkiye’nin iştiraki ING Yatırım’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Murat Yılmaz, ING Yatırım Genel Müdürü olarak atandı ve yeni görevine başladı. Bu atama, ING Türkiye’nin borsada işlem gören piyasalar ve finansal ürünler konusundaki stratejilerine yön vermesi açısından büyük önem taşıyor.

Murat Yılmaz’ın Kariyer Yolculuğu

Murat Yılmaz, lisans eğitimini 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde tamamladı. Ayrıca, London Business School ve Lausanne International Institute for Management’ta liderlik programlarına katıldı. Kariyerine 1996 yılında Intermedya Grup’ta ekonomi alanında gazeteci-editör olarak başlayan Yılmaz, 1998-2014 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş, Şube Müdürü, Saha Müdürü ve Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2014 yılından itibaren HSBC’de satış ve operasyon ekiplerine liderlik eden Yılmaz, son olarak HSBC’de Satış ve Müşteri Kanalları Grup Başkanı olarak görev yapıyordu.

Editör: Halit Alptekin