Kurban Bayramı öncesi vatandaşların nakit ihtiyaçları artarken, Merkez Bankası’nın sıkı faiz politikaları kapsamında bankalar kredi musluklarını kapalı tuttukça kredi kartlarına yönelim arttı.

İhtiyaç kredisi çekemeyenler, kredi kartlarına yüklenirken, nakit avansta uygulanan yüzde 5 oranındaki faiz ise vatandaşın borcunu katladı.

Faiz Oranlarında Güncelleme

Son gelişmelerde bankaların bireysel kredilerde güncellemeye gittiği görüldü. Bayram tatili öncesi son haftada ihtiyaç kredilerinin faizleri aşağı çekildi. Bankalar, ihtiyaç kredilerinde yüzde 5 olarak uyguladıkları faiz oranını yüzde 4,15’e kadar çekti.

Özel Bankaların Faiz İndirimi

Özel bankaların yeni müşterilerine sunduğu kredilerde ise faiz oranı yüzde 3 bandına kadar indi. ING Bank, yeni müşterilerine özel başlattığı kampanyada 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinde faizi yüzde 3,59 olarak belirledi.

Bankaların uygun faizli kampanyalarında faiz oranları vade detayına göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca bankalar yüzde 4 bandına inen faiz oranlarında da müşterilerine göre farklı seçenek sunabiliyor.

Editör: Merve Öney