İsrailli siber güvenlik girişimi Apex, yapay zeka araçlarının güvenli kullanımını sağlamaya yönelik çalışmalarında büyük bir adım attı. Şirket, OpenAI CEO'su Sam Altman'dan alınan yatırım ile dikkatleri üzerine çekti. Yatırım miktarı açıklanmazken, bu finansal destekle Apex, yapay zeka güvenlik çözümlerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Finansman ve İşbirlikleri

Apex, Sequoia Capital liderliğinde gerçekleşen ve Index Ventures ile Sam Altman'ın da yer aldığı tohum finansman turunda toplam yedi milyon dolar topladı. Bu yeni fonlar, ürün geliştirme, çalışan işe alımı ve pazarlama faaliyetlerine yönlendirilecek. Şirket ayrıca, bir dizi Fortune 500 firması ve yatırım şirketi ile girişimlerde bulunduğunu ve önemli sözleşmeler imzalamak üzere olduğunu belirtti.

Bakan Işıkhan'dan emeklilere müjde! Bakan Işıkhan'dan emeklilere müjde!

Yapay Zeka Güvenliğinin Önemi

Apex CEO'su Matan Derman, yapay zekanın getirdiği yeni tehdit ve risk yelpazesine dikkat çekerek, bu teknolojinin veri sızıntıları ve veri güvenliği sorunlarıyla başlayan zorlukları içerdiğini ifade etti. Derman, "Yapay zekayı, şirketlerin benimsemesi gereken ek güvenlik katmanları oluşturmak için Apex'i başlattık ve bunu ilerletmeye çalışacağız," dedi.

Tehditler ve Gelecek Planlar

Apex'in kurucu ortağı Tomer Avni, yapay zeka teknolojisinin büyük teknolojik değişimlerin en sonuncusu olduğunu ve bu nedenle ek güvenlik önlemlerinin kaçınılmaz hale geldiğini belirtti. Avni, "Yapay zeka, her yerde olduğu için, önceki devrimlerden daha büyük olacak. Bu da güvenlik ihtiyacını daha da acil hale getiriyor," şeklinde konuştu.

Apex'in aldığı bu yatırım, İsrail'in siber güvenlik alanındaki küresel liderliğini pekiştiren bir gelişme olarak görülüyor. Şirket, yapay zeka güvenlik alanında önemli adımlar atmaya devam edeceğini vurguluyor.

Editör: Halit Alptekin