Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Alfred Kammer, Türkiye'nin ekonomik reformlarını desteklediklerini belirtti. Kammer, IMF ile Türkiye arasında yeni bir destek programı görüşmesi olmadığını ifade etti.

Anadolu'nun ilk şirketi 4 bin yıl önce 15 kilo altınla kuruldu! Anadolu'nun ilk şirketi 4 bin yıl önce 15 kilo altınla kuruldu!

Bahar Toplantıları ve Politika Değişiklikleri

IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında yapılan basın toplantısında, Avrupa ekonomileri ve özellikle Türkiye ekonomisi ele alındı. Kammer, Türkiye'de gözlemledikleri politika değişikliklerine değindi ve parasal alanda yapılan sıkılaştırmalar ile mali alanda artan harcamaların farkına vardıklarını aktardı.

Türkiye'nin Ekonomik Geleceği

Kammer, dezenflasyon sürecinin zaman alacağını ve Türk ekonomisinin kırılganlıklarının azaltıldığını belirtti. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapılan görüşmede, reformların uzun vadeli bir program olarak yürütüleceği ve Türkiye'nin ekonomik yapısında önemli bir dönüşüm ve dengelenme beklendiği vurgulandı. Kammer, reform programının enflasyonu kalıcı bir şekilde düşürmesi ve yatırım için gerekli ortamı yaratması hedeflerini de dile getirdi.

Editör: Halit Alptekin