Brent petrol, üç haftanın zirvesinde! Brent petrol, üç haftanın zirvesinde!

Teknoloji sektörünün önde gelen firmalarından Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamayla, Nijerya merkezli Ibom Air ile önemli bir işbirliğine imza attığını duyurdu. Şirketin hisseleri, bu haberin ardından borsada yükselişe geçti.

Yeni İşbirliği ve Sistem Kullanımı

Hitit Bilgisayar, 26 Nisan 2024 tarihinden itibaren Ibom Air’in şirketin geliştirdiği yolcu hizmet, operasyonel ve muhasebe sistemlerini kullanmaya başlayacağını açıkladı. Anlaşmanın 5 yıl süreceği ve şirketin faaliyetlerine önemli katkılar sağlayacağı belirtiliyor.

Hisselerdeki Performans

Hitit Bilgisayar'ın borsada işlem gören hisseleri HTTBT, güne 78 TL'den başlayarak 78,9 TL'ye kadar yükseldi. Geçen haftayı 75,85 TL'de kapatan hisseler, son bir ayda %22,32 değer kazanarak yatırımcısına yüksek getiri sağladı. Yıllık bazda ise hisseler %165,7 oranında prim yaparak dikkat çekici bir performans sergiledi.

Piyasa Tepkileri ve Beklentiler

Bu yeni anlaşmanın duyurulması, piyasalarda olumlu karşılandı ve Hitit Bilgisayar'ın hisselerindeki yükseliş trendini güçlendirdi. Uzmanlar, şirketin teknoloji ve hizmet kapasitesini artırarak daha fazla küresel pazarlara açılma potansiyeli taşıdığını vurguluyor. Şirket, gelecek dönemlerde de benzer işbirliklerine ve yeni pazarlara açılmaya devam edeceğini belirtiyor.

Editör: Halit Alptekin