Altın fiyatları, güne yatay bir başlangıç yaparak gram başına 2,410 lira seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Çeyrek altın 3,950 lira, Cumhuriyet altını ise 15,920 lira seviyelerinde alıcı buluyor.

Dünün Artışı Sonrası Fiyatlar Yatay Seyre Geçti

Dün, ons fiyatındaki artışa paralel olarak gram altın yüzde 0.7 oranında değer kazanarak günü 2,410 lira seviyesinden tamamlamıştı. Bugün ise, sabah 09:50 itibarıyla aynı fiyat seviyelerini koruyor.

ABD Ekonomisindeki Gelişmeler Altın Fiyatlarını Etkiliyor

Euro Bölgesi'nde nisan enflasyon rakamları açıklandı Euro Bölgesi'nde nisan enflasyon rakamları açıklandı

ABD'de geçen hafta açıklanan veriler, iş gücü piyasasının yavaşlamaya başladığına işaret ediyor. Bu durum, enflasyon endişelerini azaltıyor ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl içerisinde politika faizlerini düşürmeye başlayabileceği beklentisini güçlendiriyor. Analistler, Fed'in yıl sonuna kadar en az bir faiz indirimi yapma olasılığını yüzde 90 olarak görüyor ve bu adımın Eylül ayında atılacağını öngörüyorlar.

Ons Fiyatları Küçük Düşüş Gösterdi

Altının ons fiyatı, güncel verilere göre yüzde 0.1 oranında düşüşle 2,320 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu küçük düşüş, global piyasalardaki son gelişmelerle bağlantılı olarak değerlendiriliyor.

Editör: Merve Öney