Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelindeki son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye'nin iç ve batı bölgelerinde kuvvetli yağış ve fırtına beklendiğini duyurdu. Özellikle Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile batı ve orta Karadeniz bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerinden esen rüzgarların fırtına, yer yer kuvvetli fırtına şeklinde olması öngörülüyor.

Olası Riskler ve Alınması Gereken Önlemler

Fırtına nedeniyle meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmeleri, çatı uçmaları, ulaşımda yaşanabilecek aksamalar ve toz savrulmaları gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulanıyor.

20 bin öğretmen ataması için başvuru tarihleri açıklandı! 20 bin öğretmen ataması için başvuru tarihleri açıklandı!

Sarı Kodlu Uyarı Yapılan İller

Sarı kodlu uyarı yapılan iller arasında Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Tekirdağ, Yalova, kuvvetli yağış ve fırtına beklenen, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Kütahya, Muğla, kuvvetli rüzgar beklenen, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Karabük ve Düzce'de kuvvetli rüzgar uyarısı bulunmakta.

Editör: Halit Alptekin