ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum ETF başvuruları için nihai kararını açıklaması bekleniyor. Son günlerde başvuruların onaylanacağına ilişkin beklentiler, ETH fiyatını 3.800 doların üzerine taşıdı.

Teknik Göstergeler Ne Diyor?

Ethereum yazım itibarıyla 3.875 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu yükselişin ortasında ETH’ye dair bir gösterge, boğa momentumunun Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor. Kripto para biriminin 10 gün boyunca fiyatlardaki değişim oranını ölçen momentum göstergesi, Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 880 dolara sıçradı. Bu, Ethereum’daki yükseliş eğiliminin yeni bir seviyeye çıktığını gösteriyor.

RSI Göstergesi ve Gelecek Beklentiler

Teknik olarak bakıldığında, 14 günlük RSI 70’in üzerine çıktı ve bu da yükseliş momentumunun güçlendiğinin bir işareti. Gösterge 0 ile 100 arasında bir aralığa sahiptir. 70’in üzerindeki okumalar, yaygın olarak algılanan aşırı alım koşullarının aksine, güçlü bir yukarı yönlü momentuma işaret eder. 30’un altındaki okumalar fiyat satışlarında hızlanma olduğunu gösteriyor. 14 haftalık RSI ise önceki parabolik boğa koşularına işaret eden bir eşik olan 70 seviyesine yaklaşıyor.

Gelecek Direnç Seviyeleri

Ani direnç, Nisan ayındaki en yüksek seviye olan 4.090 dolarda ve ardından 2021 boğa koşusu sırasında ulaşılan 4.690 dolar seviyesinde görülüyor. ETH tarihinin en yüksek seviyesine Kasım 2021’de 4.800 doları aşarak ulaşmıştı.

Editör: Merve Öney