Borsa İstanbul’da en fazla kazandıran ve endeksten hızlı hareket eden hisseler yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. İşte BIST 100 endeksinde öne çıkan hisseler ve beta değerleriyle ilgili detaylar...

En Hızlı Kazandıran Hisseler

Pegasus (#PGSUS) Günlük Kazanç: %5,85

Pegasus hissesinde günlük getiri %5,85 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,39 seviyesinde bulunuyor. Bu yüksek beta değeri, hissenin hem riskli hem de yüksek getiri potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Yapı ve Kredi Bankası (#YKBNK) Günlük Kazanç: %4,54

Yapı ve Kredi Bankası hissesinde günlük getiri %4,54 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,99 seviyesinde bulunuyor. Bu değer, hissenin endekse göre daha volatil olduğunu ve yüksek getiri potansiyeline sahip olduğunu işaret ediyor.

Doğan Holding (#DOHOL) Günlük Kazanç: %4,34

Doğan Holding hissesinde günlük getiri %4,34 oldu. Şirketin beta değeri ise 0,91 seviyesinde bulunuyor. Bu düşük beta değeri, hissenin nispeten daha az riskli olduğunu ancak getiri potansiyelinin de daha düşük olabileceğini gösteriyor.

Garanti Bankası (#GARAN) Günlük Kazanç: %4,32

Garanti Bankası hissesinde günlük getiri %4,32 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,59 seviyesinde bulunuyor. Bu değer, hissenin yüksek risk ve getiri potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Vakıflar Bankası (#VAKBN) Günlük Kazanç: %4,07

Vakıflar Bankası hissesinde günlük getiri %4,07 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,45 seviyesinde bulunuyor. Bu beta değeri, hissenin endekse göre daha volatil olduğunu gösteriyor.

TAB Gıda (#TABGD) Günlük Kazanç: %3,3

TAB Gıda hissesinde günlük getiri %3,3 oldu. Şirketin beta değeri ise 0,62 seviyesinde bulunuyor. Bu düşük beta değeri, hissenin daha az riskli olduğunu ancak getiri potansiyelinin de daha düşük olabileceğini işaret ediyor.

İş Bankası (C) (#ISCTR) Günlük Kazanç: %3,27

İş Bankası (C) hissesinde günlük getiri %3,27 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,55 seviyesinde bulunuyor. Bu değer, hissenin yüksek risk ve getiri potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

T. Halk Bankası (#HALKB) Günlük Kazanç: %2,98

T. Halk Bankası hissesinde günlük getiri %2,98 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,73 seviyesinde bulunuyor. Bu değer, hissenin endekse göre daha volatil olduğunu gösteriyor.

Koç Holding (#KCHOL) Günlük Kazanç: %2,72

Koç Holding hissesinde günlük getiri %2,72 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,19 seviyesinde bulunuyor. Bu beta değeri, hissenin endekse göre daha az volatil olduğunu ancak yine de yüksek getiri potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

BİM Mağazalar (#BIMAS) Günlük Kazanç: %2,57

BİM Mağazalar hissesinde günlük getiri %2,57 oldu. Şirketin beta değeri ise 1,13 seviyesinde bulunuyor. Bu beta değeri, hissenin nispeten daha az volatil olduğunu ancak yine de yüksek getiri potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Editör: Halit Alptekin