CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yurttaşların en büyük sorununun yüksek fiyatlar ve enflasyon olduğunu belirtti. Özellikle emeklilerin ekonomik zorluklarla mücadele ettiğine dikkat çekti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun enflasyon oranlarını ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat artışlarını eleştiren Özel, gerçek enflasyonun yüzde 127 olduğunu vurguladı.

Emekli Maaşlarına Yapılan Zamlar Yetersiz

TÜİK’in hesaplarına göre yapılan yüzde 49'luk memur emeklisi ve yüzde 33'lük en düşük emekli maaşı zamlarının yetersiz olduğunu belirten Özel, tüm emeklilere, bu ücretleri kabul etmemeleri çağrısında bulundu. CHP'nin talebi olarak, en düşük emekli maaşının 17 bin lira olması gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin Ekonomik Yönetimi ve Yolsuzluk İddiaları

Özel, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının 22’nci yılında ülkenin her konuda kötü yönetildiğini ve ekonomik kararların halkı daha da fakirleştirdiğini dile getirdi.  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya döneminde yakalanan suç örgütü liderlerine değinerek, yolsuzluk ve kötü yönetim konularında hükümete yönelik eleştirilerini sürdürdü. Özgür Özel, Yerlikaya ve Süleyman Soylu dönemlerinde yaşananları eleştirerek, ülkenin mevcut durumundan hükümetin sorumlu olduğunu vurguladı.