Bayram tatili sonrasında, Borsa İstanbul yeni haftaya düşüşle başladı. BIST 100 endeksi, önceki günlerde kaydettiği yükseliş rekorlarının ardından, dün yapılan işlemleri 9679 puan seviyesinden tamamladı. Finans Uzmanı Dr. Nuri Sevgen, mevcut düşüşlerin 9.600 ile 9.650 puan seviyelerine kadar inebileceğini ve bu durumun yatırımcılar için alım fırsatları yaratabileceğini ifade etti.

Banka Hisseleri Düşüşü Sınırladı

Endeksin daha derin bir düşüş yaşamasını önleyen faktörler arasında banka hisseleri öne çıktı. Dün, yatırımcıların en çok tercih ettiği paylar arasında banka hisseleri başı çekti.

En Çok İlgi Gören Hisseler ve Para Girişleri

Dünkü işlemlerde en fazla net para girişi görülen hisseler sıralamasında Akbank (AKBNK) ilk sırayı aldı. Akbank hisselerine 251 milyon TL civarında bir net para girişi kaydedildi ve hisseler günü 58,40 TL’den kapattı.

Dolar, euro karşısında büyük düşüşte! Dolar, euro karşısında büyük düşüşte!

Çan2 Termik (CANTE) hisseleri, 146 milyon TL’lik net para girişiyle dikkat çekti ve hisseler 20,30 TL’den kapandı. Ancak, gün içerisinde yüzde 1’lik bir düşüşle 20 TL’den işlem gördü.

Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK), 98 milyon TL’ye yakın net para girişi ile listede yer aldı. Hisseler, yüzde 200’ü aşan yıllık primle 31,60 TL’den kapandı ve bugünkü işlemlerde 31,28 TL’den işlem gördü.

Emlak Konut GYO (EKGYO), dün 70 milyon TL’ye yakın para girişi ile ön plana çıktı. Hisseler, günü 10,81 TL’den kapatırken, bugün 10,69 TL’den işlem görmekte.

Aselsan (ASELS), 50,6 milyon TL’lik net para girişi ile borsanın öne çıkan diğer büyük isimlerinden biri oldu. Hisseler, 58,10 TL’den kapanış yaparken, bugün 58,20 TL’den sınırlı bir yükselişle işlem gördü.

Gündemi meşgul eden jeopolitik riskler ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz politikaları, piyasalardaki hareketliliği artırmaya devam ediyor. Yatırımcılar, küresel ekonomik veriler ve politika gelişmelerini yakından izleyerek, Borsa İstanbul'daki hisse senedi performanslarını değerlendirmeye alıyor.

Editör: Halit Alptekin