Türk Hava Yolları'na ait Varşova-İstanbul seferini yapan TK 1766 sefer sayılı uçak, bomba ihbarı nedeniyle Romanya'nın başkenti Bükreş'e acil iniş gerçekleştirdi. İstanbul'a gitmek üzere Varşova Havalimanı'ndan kalkış yapan uçağın kaptan pilotu, aldığı ihbar üzerine Bükreş Hava Trafik Kontrol Merkezi ile temas kurarak iniş için gerekli izinleri aldı.

Uçak ve Yolcuların Durumu

Bükreş Havalimanı'na sorunsuz bir şekilde iniş yapan uçak, olay sonrası derhal tahliye edildi. 150 yolcu güvenli bir şekilde uçaktan alınırken, Romanya polis güçleri tarafından uçağın kabin ve kargo bölümünde detaylı bir arama yapıldı. Yapılan incelemeler sonucunda ihbarın asılsız olduğu tespit edildi.

Bakan Bolat: Türkiye-Makedonya ticaret hedefi 1 milyar dolar Bakan Bolat: Türkiye-Makedonya ticaret hedefi 1 milyar dolar

Seferin Tamamlanması

Yolcuların güvenli bir şekilde uçağa tekrar alınmasının ardından, uçak Bükreş'ten havalandı ve Türkiye saati ile 03.20'de İstanbul Havalimanı'na sorunsuz bir iniş yaptı. Türk Hava Yolları, yolcuların güvenliğini sağlamak adına gerekli tüm önlemleri alarak durumu başarıyla yönetti.

Editör: Halit Alptekin