Türk perakende zinciri BİM, Kanada hükümetinin yabancı işletmeleri ülkeye çekme çabası çerçevesinde davet edildiği yönündeki iddialar üzerine açıklama yaptı. BİM CEO'su Haluk Dortluoğlu, herhangi bir resmi davet almadıklarını ve bu durumun Kanada hükümeti içinde yapılan bir değerlendirme olduğunu belirtti.

Kanada'nın Perakende Sektörüne Yabancı İşletme Arayışı

Kanada hükümeti, rekabeti artırmak ve tüketicilere daha fazla seçenek sunmak amacıyla, aralarında Türkiye'den BİM'in de bulunduğu yabancı işletmeleri ülkeye davet etmeyi değerlendiriyor. Listede Almanya'dan Aldi ve Lidl ile Fransa'dan Les Mousquetaires gibi firmalar da yer alıyor.

İş Yatırım, TÜPRAŞ hisselerinden milyarlık alım gerçekleştirdi! İş Yatırım, TÜPRAŞ hisselerinden milyarlık alım gerçekleştirdi!

BİM'in Uluslararası ve Yerel Pazardaki Performansı

Türkiye'nin önde gelen gıda perakendecilerinden BİM, Türkiye dışında Fas ve Mısır'da da operasyonlarını sürdürüyor. 2023 yılının üçüncü çeyreği itibarıyla dokuz aylık satışları 184 milyar lira (5,64 milyar dolar), net geliri ise 8 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu rakamlar, şirketin finansal gücünü ve pazardaki etkinliğini ortaya koyuyor.

Editör: Halit Alptekin