İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen, 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın sonrası başlatılan yardım kampanyası sonuçlandı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yangında hayatını kaybedenlerin ailelerine destek olmak amacıyla toplanan 14 milyon 500 bin lira tutarındaki fonun İstanbul Valiliği'ne teslim edildiğini duyurdu.

E-Birliktelik Kampanyası'nın Etkileri

Bakan Bolat, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) E-Ticaret Sektör Meclisi'nin desteğiyle başlatılan yardım kampanyasının detaylarını paylaştı.

3 Nisan'da Ankara'da TOBB ile birlikte düzenlenen "e-Birliktelik Kampanyası" sırasında, Beşiktaş'ta tadilat çalışmaları sırasında çıkan yangın nedeniyle başlatılan bu yardım kampanyası, toplamda 14 milyon 500 bin lira topladı.

Venezuela-Türkiye ekonomik anlaşması onaylandı! Venezuela-Türkiye ekonomik anlaşması onaylandı!

Bolat, "İstanbul Valiliğimiz, toplanan bu yardımı acılı ailelere eşit miktarda hemen dağıtacaktır. Topladığımız destek fonu, mağdur ailelerin acılarını bir nebze olsun azaltmaya yardımcı olacak." ifadelerini kullandı.

Sorumluların Belirlenmesi Çağrısı

Bakan Bolat, bu talihsiz olayın ardından sorumluların belirlenmesi için devam eden soruşturmaya dikkat çekti. "Bu tür talihsiz vakaların tekrarlanmamasını temenni ediyorum. Emekçi kardeşlerimizin aileleri için olumlu yanıt veren TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi üyelerine ve Meclis Başkanı Sayın Ozan Acar'a şükranlarımı sunuyorum." diyerek, iş birliğine katkıda bulunan tüm taraflara teşekkürlerini iletti.

Editör: Merve Öney