İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul ve Ankara'da bayram tatili dönüşü oluşacak trafik yoğunluğunu hafifletmek amacıyla önemli bir adım attı. Yerlikaya'nın sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruya göre, bakanlık tarafından hazırlanan trafik tedbirleri genelgesi kapsamında, kamyon, çekici ve tanker gibi ağır vasıtaların bayram tatilinin son günü bu şehirlere seyirlerine izin verilmeyeceği belirtildi.

Geçiş Yasağı Uygulanacak Yollar

Geçiş yasağının uygulanacağı yollar detaylı bir şekilde açıklandı. İstanbul yönüne seyirler için D-100 karayolu ve O-3 otoyolu üzerinde Kırklareli'nden başlayarak, Tekirdağ, Ankara, Tekirdağ ve Sakarya'dan geçen O-7 (Kuzey Marmara) otoyolu, D-100 karayolunun Amasya'nın Merzifon ilçesi, D-160 ve D-750 karayolları, O-5 otoyolu, D-575 ve D-595 karayolları Bursa'dan ve D-650 karayolu Bilecik'in Bozüyük ilçesinden itibaren yasak kapsamında. Ankara yönüne ise, D-300 karayolu İzmir'den Afyonkarahisar'a, D-260 karayolu Afyonkarahisar'dan Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine ve D-200 karayolu Bilecik'in Bozüyük ilçesinden Ankara'ya kadar olan bölümlerde geçişlere izin verilmeyecek.

Piyasanın enflasyon beklentisi geriledi! Piyasanın enflasyon beklentisi geriledi!

Şoförlerin Uyması Gereken Kurallar

Ali Yerlikaya, ağır vasıta kullanıcılarının belirtilen tarih ve saatlerde İstanbul ve Ankara yönlerine yapacakları seyahatlerde bu kurallara uymalarının önemine vurgu yaptı. Bu önlemlerin trafik akışını düzenleyerek bayram tatilinden dönüşlerde yaşanabilecek yoğunluğu azaltmayı hedeflediği açıklandı.

Editör: Halit Alptekin