MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Meclis tatile girene kadar komisyon ve genel kurul çalışmalarının süreceğini belirten Bahçeli, milletvekillerinin seçim bölgelerinde vakit geçireceğini ifade etti.

Türkiye Ekonomisi Fırtınadan Çıktı

Başlatılan vergi reformu paketini olumlu bulduklarını belirten Bahçeli, Türkiye ekonomisinin kötü günleri geride bıraktığını söyledi. Ekonomideki iyileşmenin sürdüğünü ve vergi reformuyla birlikte daha da güçleneceğini vurguladı.

Süleymaniye'deki PKK Tehdidi

Irak'ın Süleymaniye kentinde PKK'nın üs kurma çabalarına değinen Bahçeli, İran'ın PKK'ya verdiği desteğin kaygı verici olduğunu belirtti. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın barışla sonuçlanması için yapılan çağrıların sonuçsuz kaldığını söyledi.

"Türkiye Düşmanıdır"

Bahçeli, anız yangınlarını fırsat bilip provokasyon yapanları sert bir dille eleştirdi. Türkiye'nin jeopolitik durumuna dikkat çeken Bahçeli, Suriye ve Irak üzerindeki tehditleri vurguladı.

Ukrayna Barış Zirvesi Eleştirisi

İsviçre'de düzenlenen Ukrayna Barış Zirvesi'ni eleştiren Bahçeli, Rusya'nın davet edilmemesinin ve Fener Rum Patriği'nin katılımının yanlış olduğunu savundu. Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarının yok sayıldığını ifade etti.

Cumhur İttifakı'nın Kararlılığı

Cumhur İttifakı'nın Türk milletinin ruh kökü olduğunu belirten Bahçeli, CHP'yi eleştirerek, MHP ile uğraşmanın yanlış olduğunu vurguladı. Sinan Ateş davasına ilişkin de konuşan Bahçeli, davanın sadece avukatlar tarafından takip edileceğini açıkladı.

Editör: Halit Alptekin