Asya piyasaları, Güney Kore'nin ilk çeyrek GSYİH rakamlarının beklentileri aşmasıyla önemli bir soluk aldı. Güney Kore, yılın ilk çeyreğinde yıllık %3,4'lük bir büyüme kaydederek 2021'in dördüncü çeyreğinden bu yana en yüksek çeyreklik büyümeyi gerçekleştirdi.

ABD Ekonomik Verileri Bekleniyor

Asya-Pasifik piyasaları, ABD'nin yaklaşan ilk çeyrek gayri safi yurt içi hasıla verileri öncesinde Wall Street'teki dalgalanmaları takip ederek, art arda iki gün süren yükselişlerin ardından duraksama yaşadı. Yatırımcılar, ABD'den gelecek ekonomik göstergelere odaklanmış durumda.

Japonya Merkez Bankası Para Politikası Toplantısına Hazırlanıyor

Ayrıca, yatırımcılar Perşembe günü başlayacak olan Japonya Merkez Bankası'nın para politikası toplantısına dikkat kesiliyor. Yen, ABD doları karşısında zayıflayarak 34 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Japon Yeni, 155 puanın üzerine çıkarken, Nikkei 225 endeksi %1,8 ve Topix %1,4 oranında düşüş gösterdi.

Bitcoin 68 bin dolar direncini aşabilecek mi? Bitcoin 68 bin dolar direncini aşabilecek mi?

Diğer Asya Piyasalarında Son Durum

Güney Kore'nin Kospi endeksi %1,12 oranında değer kaybetti. Küçük ölçekli Kosdaq endeksi ise %0,36 düşüş yaşadı. Hong Kong'un Hang Seng endeksi %0,45, Çin'in CSI 300 endeksi ise %0,4 oranında düştü. Öte yandan, Avustralya ve Yeni Zelanda piyasaları resmi tatil sebebiyle kapalı kaldı.

Editör: Halit Alptekin