Transformatör ve anahtarlama ürünleri üretiminde sektörün lideri Astor Enerji A.Ş., Eylül 2023'te imzaladığı sözleşme ile adım attığı Sırbistan’a ilk güç transformatörlerinin ihracatını gerçekleştirdi. Bu transformatörler, Sırbistan’daki rüzgar enerji santrallerinde kullanılacak.

Sırbistan'ın Enerji Altyapısına Katkı

Astor Enerji'nin bu ihracatı, Sırbistan’ın enerji altyapısının güçlenmesine katkı sağlarken, ekonomik ve ticari ilişkileri uluslararası seviyede güçlendirmeyi hedefliyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, “Sırbistan’a ilk güç trafolarımızın sevkiyatını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Uluslararası İşbirlikleri

Astor Enerji, daha önce İspanya, Irak, Fas, Almanya ve Türkmenistan gibi ülkelerle de işbirlikleri yapmıştı. Şirket, bu ülkelerle imzaladığı sözleşmelerle uluslararası işbirliklerini artırmıştı. Sırbistan'a yapılan ilk güç transformatörü ihracatı ile şirket, bu ülkenin pazarına da giriş yaptı.

Astor Enerji'nin Faaliyet Alanları

Astor Enerji, endüstri tesislerinin ve elektrik üretim, iletim ve dağıtım sektörlerinin ihtiyacı olan transformatörler ile orta ve yüksek gerilim anahtarlama ürünleri üretmektedir. Ayrıca, bu ürünlerin ithalatı, ihracatı, alımı ve satımı faaliyetlerini de yürütmektedir. Ürünlerin saha kurulumları, devreye alınması ve saha test hizmetleri de şirket tarafından sağlanmaktadır.

Editör: Merve Öney