Amerikan futbolunun zirve etkinliği Super Bowl şampiyonluk kutlamaları, Kansas City'de yaşanan beklenmedik bir olayla kesintiye uğradı. Missouri eyaletine bağlı şehirde gerçekleşen etkinlik, silahlı saldırı sonucu kana bulandı.

Yetkililer, şehir meydanında toplanan on binlerce kişinin ayrıldığı sırada yaşanan saldırının bilançosunu paylaştı. İlk raporlarda 10 olarak belirtilen yaralı sayısı, son bilgilere göre 21'e yükseldi. Söz konusu olay, 1 kişinin ölümüne neden oldu.

Sağlık Durumu: Hayati Tehlike Altındakiler

İtfaiye Şefi Ross Grundyson'un açıklamasına göre, 22 kişiye kurşun isabet etti. Kurbanlardan biri hayatını kaybetti, 8 kişi hayati tehlike altında, 7 kişi ciddi şekilde, 6 kişi ise hafif yaralandı.

Çocuklar da Etkilendi: Kurşun Yaralı 11 Çocuk

Saldırıda yaralananlar arasında 11 çocuğun olduğu, bunlardan 9'unda kurşun yarası tespit edildiği belirtildi. Yaşanan trajedinin boyutları, bu bilgiyle daha da ağırlaştı.

Soruşturma ve Gözaltılar: Şüpheliler Yakalandı

Polis Şefi Stacey Graves, saldırıyla ilintili olduğu düşünülen 3 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Saldırının gerçekleştiği bölgede 800'den fazla kolluk kuvvetinin olduğu, saldırganın 2 kişi tarafından yakalandığı ve polise teslim edildiği video kaydı sosyal medyada paylaşıldı.

Devletin Tepkisi: Başkan Biden'dan Açıklama

ABD Başkanı Joe Biden, olayla ilgili daha fazla bilgi edinmeye çalıştıklarını belirtti. Federal hükümetin olaya verdiği önem, bu açıklama ile vurgulandı.

İlk Anlar: Panik ve Kaos

Saldırının gerçekleştiği öğle saatlerinde, ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, en az 10 kişi yaralandı. Silah seslerinin duyulmasıyla kalabalık, panik içinde bölgeden uzaklaştı. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Soruşturma Devam Ediyor: Zanlılar Gözaltında

Saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülen 2 zanlı, polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturmanın sürdüğü ve gelişmelerin yakından takip edildiği bildirildi. Amerika Birleşik Devletleri'nde silah şiddetinin artan bir sorun olduğu bu olayla bir kez daha gözler önüne serildi.

Editör: Halit Alptekin