Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım (AGROT), bebe bisküvisi pazarında önemli bir adım attığını duyurdu. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla, Hünnap Marka Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi'nin ulusal ve yerel zincir marketlerle 1 milyon kutu satış anlaşması gerçekleştirdiğini açıkladı.

Pazarda Yerini Alan Ürün: Hünnap Marka Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi

14 Şubat 2024 tarihinde imzalanan bu anlaşma, şirketin dünyada ve Türkiye’de bebek bisküvisi kategorisinde ilk ve tek ürünü olan Hünnap Marka Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi'ni kapsıyor. Anlaşmayla birlikte, ürün Türkiye çapında market raflarındaki yerini almış durumda.

Merkez Bankası faiz kararını 23 Mayıs'ta açıklayacak! Merkez Bankası faiz kararını 23 Mayıs'ta açıklayacak!

AGROT'un Hisse Senedi Performansı

15-16-17 Kasım 2023 tarihlerinde halka arz edilen AGROT hisseleri, 2023 yılını 12 TL'den tamamladı. 2024 yılına ise sert yükselişlerle başlayan şirket, 16 Şubat'a kadar hisse değerini 46,8 TL'ye kadar yükseltti. Ancak bu noktada istikrarını koruyamayan hisse, son günlerde düşüş eğilimine girdi. 4 Nisan itibarıyla hisse senedi, yüzde 6,6 değer kaybıyla 35,3 TL'den işlem görüyor. Halka arzından bu yana, AGROT hisseleri yüzde 580 oranında değer kazanmış durumda.

Editör: Halit Alptekin