Koç Holding bünyesinde yer alan beyaz eşya devi Arçelik, kurumsal marka stratejisinde önemli bir değişikliğe gitti. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, küreselleşme stratejisi doğrultusunda Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalarda "Beko" markasını kullanacağını duyurdu. Bu adım, firmanın global çapta çalışanlarını ve operasyonlarını tek bir marka altında toplama hedefini taşıyor.

Beko, Koç Holding'in Ön Plana Çıkardığı Marka

Koç Holding'e ait olan Beko, şirketin yeni kurumsal markası olarak belirlendi. Bu kapsamda, yurtdışı bağlı ortaklıkların unvanları da Beko markasını içerecek şekilde yeniden düzenleniyor.

Türkiye ve Dünya Çapında Beko'nun Etkisi

Türkiye'deki operasyonlar, Arçelik Pazarlama A.Ş. aracılığıyla Arçelik ve diğer yerel markalar (Beko, Grundig, Altus, Leisure) ile devam edecek. Beko markası, dünya çapında 57 ülkede, 55.000 çalışanı ve 13 ülkede bulunan 45 üretim tesisi ile faaliyetlerine devam ediyor. Üretim tesislerinin bulunduğu ülkeler arasında Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya ve daha birçok ülke yer alıyor.

Bakan Yumaklı: Destek ödemeleri hesaplara yatırıldı Bakan Yumaklı: Destek ödemeleri hesaplara yatırıldı

Arçelik Hisselerindeki Pozitif Etki

Bu duyurunun ardından Arçelik'in borsadaki hisseleri, güne yüzde 1'in üzerinde bir yükselişle başladı ve hisse senedinin değeri 152,8 Türk Lirası seviyesinde bulunuyor.

Editör: Halit Alptekin