Kripto para dünyasında dikkat çeken bir başarı öyküsü yazan Near protokolünün yerel para birimi NEAR, son zamanlarda kaydettiği kazançlarla ön plana çıkıyor. 2023 yılının son aylarından itibaren dikkate değer yükselişler kaydeden bu altcoin, özellikle son günlerdeki piyasa hareketliliği sırasında dikkat çeken fiyat artışlarına sahne oldu.

Bitcoin'in Yeni ATH'si ve NEAR'ın Artışı

Bitcoin, gün içinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, NEAR'ın aylık kazancı %160'a varan bir artış gösterdi. Altcoin, son bir haftada %80 değer kazandı ve gün içerisindeki yükselişini sürdürdü. Piyasa uzmanları, NEAR için yükseliş eğiliminin devam edeceğine inanıyor.

NEAR İçin Beklenen Büyük Adım

Aralık 2023'te fiyatını ikiye katlayarak piyasada dikkatleri üzerine çeken NEAR, yükseliş eğilimini sürdürüyor. Kripto analisti Altcoin Sherpa tarafından yapılan analizler, NEAR'ın kazanımlarının devam edeceğini öne sürüyor. Sosyal medya üzerinden paylaşılan grafikler, altcoinin fiyat hareketlerinin yakın zamanda bir konsolidasyon dönemine gireceğine işaret ediyor.

Sherpa, NEAR için 6.9 dolarlık fiyat seviyesinin kritik bir direnç noktası olduğunu belirtmişti. Altcoin, hafta sonu bu direnç seviyesini aşmayı başardı.

Yeni Fiyat Hedefleri: 10 ve 20 Dolar

Kripto analisti Rekt Capital, NEAR'ın çok yıllı makro düşüş trendini yeniden ziyaret ettiğini ve bunun üzerine çıkmanın fiyatı 20 dolarlık direnç alanına taşıyabileceğini belirtiyor. Altcoinin, Bitcoin'in yükseliş trendini takip etmesi ve NEAR için 10 dolarlık bir hedefin yakın olduğu tahmin ediliyor. Doctor Profit gibi analistler, NEAR'ın kısa süre içinde 10 dolara ulaşacağını ve sonraki hedefi olan 20 dolara ulaşmada zorlanmayacağını ifade ediyor.

Editör: Halit Alptekin