Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleşen Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma İçin Arap Forumu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin detayları paylaştı.

Fonun Ayrıntıları ve Başvuru Koşulları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce duyurduğu Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların 15 Şubat'tan itibaren kabul edileceği belirtildi. Bakan Göktaş, programın detaylarını şöyle sıraladı:

  • Adayların, evlilik öncesi ve sonrası bakanlık tarafından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanma taahhüdünde bulunmaları gerekmekte.
  • Fon, öncelikle deprem bölgelerinde pilot olarak uygulanacak ve gençlerin evlilik ve projelerine destek olunacak.
  • Faizsiz kredi imkanı ve 150 bin lira kredi desteği ile gençler, hayallerini gerçekleştirebilecek.

Gençlere Ekonomik Destek ve Projelerin Yolu Açılıyor

Bakan Göktaş, gençlerin projelerini hayata geçirebilmeleri için önemli desteklerin sağlanacağını vurguladı. Programın kapsamı ve sağlayacağı ekonomik desteğe dair bilgiler şöyle:

  • Gençler, fon desteğiyle kendi projelerini gerçekleştirme imkanı bulacak.
  • Türkiye genelinde yaygınlaştırılması planlanan program, 48 ay vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz kredi seçenekleri sunuyor.
  • Fonda biriken para oranında destekler devam edecek.

Başvurular İçin Adres: aile.gov.tr

Başvuru süreci ve daha fazla bilgi için adayların "aile.gov.tr" internet sitesini ziyaret etmeleri gerektiği belirtildi. Bu platform üzerinden tüm detaylara ve gerekli bilgilere ulaşılabilecek.