Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden milyonluk yeni bir iş sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Şirketin hisseleri bu haberle birlikte yukarı yönlü bir hareket gösterdi.

Antalya Havalimanı Projesi

Girişim Elektrik, Antalya Tav Sera Adi Ortaklığı ile "Antalya Havalimanı Genişleme ve İyileştirme İşi Projesi Terminal 4 & CIP Binaları Elektrik & IT İşleri" için sözleşme imzaladığını açıkladı. Sözleşme bedeli, vergiler hariç toplam 3.228.955 euro ve 59.546.717 TL olarak açıklandı. Güncel euro/TL kuru ile bu bedel, vergiler hariç toplam 172.269.535 TL’ye tekabül ediyor.

Hisselerdeki Hareketlenme

Bu önemli sözleşmenin ciro ve karlılığa olumlu etki yapacağı bekleniyor. Şirketin borsada işlem gören hisseleri, bu haberle güne yükselişle başladı. Hisseler, açılışı 60,30 TL’den yaptıktan sonra 62,7 TL’ye kadar yükseldi. Ancak bu yükselişin ardından hafif bir düşüş yaşandı ve hisseler 61,25 TL’ye geriledi.

Son Dönem Performansı

GESAN hisseleri son dört aydır yatırımcısına kaybettiriyordu. Aylık bazda %15,47, haftalık bazda ise %8,11 oranında değer kaybetmişti. Yeni sözleşme haberi, hisselerin performansında kısa vadeli bir toparlanma sağlayabilir.

Editör: Halit Alptekin