Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Mayıs ayında onayladığı halka arzlar, yatırımcı beklentilerini karşılayamadı. Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş., Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., ve Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. hisseleri, piyasalarda beklenen performansı gösteremedi.

Altınkılıç Gıda Hisseleri İlk Günlerde Yükseldi, Sonra Düştü

Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. (ALKLC) hisseleri, 4 Haziran'da borsada işlem görmeye başladı. İlk üç gün boyunca tavan yapan hisseler, dördüncü günde düşüşe geçti. Talep toplama fiyatı 22,98 TL olan hisseler, 30,54 TL'ye kadar yükseldi. Ancak bugünkü açılışta yüzde 9,95 düşüşle 27,50 TL'ye geriledi.

Yiğit Akü Hisseleri İlk Günde Değer Kaybetti

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YIGIT) hisseleri 6 Haziran'da işlem görmeye başladı. Halka arz fiyatı 34,68 TL olan hisseler, ilk işlem gününde 38,13 TL'ye kadar çıktı. Ancak kapanışta 35,15 TL'ye geriledi. İkinci işlem gününde ise yüzde 9,67 düşerek 31,78 TL'ye kadar indi.

Horoz Lojistik Hisseleri Kırmızıda

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (HOROZ) hisseleri bugün işlem görmeye başladı. Halka arz fiyatı 55 TL olan hisseler, açılışta yüzde 6'dan fazla düşerek 51,60 TL'ye geriledi. Ancak kısa süre içinde toparlanarak 55,15 TL'ye yükseldi.

Beklentiler Karşılanamadı

Bu üç şirketin halka arzı, yatırımcılar arasında büyük umutlar yaratmıştı. Ancak hisselerin performansı beklentileri karşılamadı ve yatırımcılar için hayal kırıklığı yarattı.

Editör: Halit Alptekin