Geçtiğimiz hafta BIST 100 endeksinin yüzde 0,34 oranında artış göstermesiyle, Yatırım Finansman müşterilerinin tercih ettiği hisseler dikkat çekti. 25-29 Mart haftasında, özellikle bazı şirket hisselerine yapılan yüksek miktarlı alımlar göze çarptı.

Yatırım Finansman’ın Tercih Ettiği Hisseler

Hafta içerisinde, Yatırım Finansman müşterileri en büyük alımı, 156 milyon 635 bin 328 TL ile Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. (BIMAS) hisselerinde gerçekleştirdi. Aynı miktarlı alım ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) hissesi de tercih edilenler arasındaydı.

Diğer Önemli Alımlar

Yatırım Finansman tarafından yapılan alımlar arasında Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) hisseleri 111 milyon 821 bin 338 TL, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisseleri ise 93 milyon 746 bin 786 TL ile dikkat çekti.

Hisselerin Haftalık Performansı

Bu hafta BIMAS hissesi yatırımcısına yüzde 2,56 kayıp yaşattı ve 361 TL’den kapandı. EREGL hisseleri ise yüzde 2,26 değer kaybederek 42,32 TL’den kapandı. Diğer yandan, SAHOL hisseleri yüzde 4,32 kazanç sağlayarak 82,5 TL’ye yükseldi. FROTO hissesi de yüzde 1,05 düşüşle 1132 TL’den kapandı.

Yatırım Finansman’ın Alım Yaptığı Diğer Hisseler

Yatırım Finansman’ın 25-29 Mart haftasında yatırım yaptığı diğer hisseler arasında Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. (BTCIM), Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESBE), Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş (MOGAN) ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKB) gibi önemli şirketler yer alıyor. Bu alımlar, yatırımcıların piyasadaki dalgalanmalara rağmen çeşitli sektörlerdeki hisselere ilgisinin devam ettiğini gösteriyor.

Editör: Halit Alptekin