Geçen haftalardan bu yana düşüş eğiliminde olan Mia Teknoloji A.Ş. hisseleri, şirketin NATO ihalesinden aldığı olumlu haberle canlandı. Mia Teknoloji, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla NATO Communications and Information Agency (NCIA) ihalesine dair güncel bilgileri paylaştı.

İhalenin Başarılı Değerlendirilmesi ve Hisselerdeki Yükseliş

NCIA'nın yapılan değerlendirme sonucunda Mia Teknoloji'nin teklifini başarılı bulduğu açıklandı. Şirket, NATO Altyapı Komitesi'nin onayını bekleyerek sözleşme müzakerelerine katılacak. Bu haber, şirket hisselerinde önemli bir yükselişe yol açtı.

Mia Teknoloji Hisselerindeki Dalgalanma ve Toparlanma

Geçen haftadan itibaren düşüşte olan MIATK kodlu hisseler, NATO haberiyle hızlı bir toparlanma gösterdi. Hafta içinde 59,4 lira seviyesine kadar gerileyen hisseler, bugünkü açılışta 67 liradan işlem görmeye başladı ve 68,35 lira seviyesine ulaştı. Bu performans, şirketin haftalık kaybını yüzde 3'e düşürdü ve yıllık primini yüzde 700'e çıkardı.

Mia Teknoloji'nin NATO ihalesinden aldığı olumlu haber, şirketin hisse değerlerini ve piyasadaki konumunu olumlu yönde etkiliyor. Yatırımcılar ve piyasa takipçileri, bu gelişmeleri yakından izliyor.

Editör: Halit Alptekin