HAVELSAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kurumlar için geliştirdiği milli yazılım çözümleriyle veri depolama ve transfer süreçlerini güvence altına alacak. Askeri ve kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör için de veri güvenliği çözümleri sunan şirket, Bakanlığın veri işlemlerini yerli çözümlerle destekleyecek.

HAVELSAN Drive ve DEPO Ürünleri Devreye Giriyor

Bakanlık ve 16 bağlı kurumun veri güvenliğini sağlamak amacıyla HAVELSAN, Drive ve DEPO ürünlerini konumlandırıyor. Bu adım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ve bağlı kurumlarının veri depolama ve transfer işlemlerini milli ve güvenli bir çözümle gerçekleştirecek.

SSB : Baykar hiçbir hibe veya destekten faydalanmadı! SSB : Baykar hiçbir hibe veya destekten faydalanmadı!

Proje Tanıtım Toplantısı ve Güvenlik Detayları

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda düzenlenen proje tanıtım toplantısında, yeni sistemin işleyişi ve güvenlik kriterleri ele alındı. Depolama ve transfer süreçlerinin yönetimi konusunda detaylar paylaşıldı.

Bakanlıktan Milli Yazılımlara Önemli Destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Hakkı Tok, milli ve güvenli yazılımlara verdikleri önemi vurguladı. Tok, HAVELSAN Drive ve DEPO'nun kullanımıyla veri güvenliğinin üst seviyede karşılanacağını ve dijitalleşme süreçlerinin milli şirketlerin katkısıyla devam edeceğini belirtti.

Yüzde 100 Veri Güvenliği İddiası

HAVELSAN Uluslararası İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, Drive ve DEPO ürünlerinin bulut ortamında ve kurumların kendi veri merkezlerinde yüzde 100 veri güvenliği sağladığını ifade etti. Ünal, şirketin ulusal ve uluslararası alanda veri güvenliği çözümleriyle değerli hizmetler sunmayı amaçladığını kaydetti.

Editör: Halit Alptekin