Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni bir siber saldırıya maruz kaldığını duyurdu. Çinli ByteDance şirketine ait uygulama, birçok marka ve ünlü ismi hedef alan bu saldırıya karşı harekete geçti.

Siber saldırının detayları
TikTok, kullanıcıların hesaplarına yeniden erişim sağlamaları için çalıştığını ve saldırının failleri hakkında fazla bilgi paylaşmadığını belirtti. Ele geçirilen hesaplardan biri CNN'e ait. TikTok sözcüsü, "CNN ile hesap erişimini yeniden sağlamak ve hesaplarını korumak için gelişmiş güvenlik önlemleri uyguluyoruz," dedi.

Paris Hilton'un hesabı da hedefte
TV yıldızı Paris Hilton'un hesabının da hedef alındığı, ancak ele geçirilmediği belirtildi. Hilton, TikTok'ta 10 milyondan fazla takipçisiyle platformun aktif kullanıcılarından biri.

ABD'de yasaklanma riski
Bu haber, TikTok'un ABD'de yasaklanma riskiyle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi. Çinli ana şirketi tarafından satılmadıkça ABD'de yasaklanabileceği belirtiliyor. Kullanıcı verilerinin güvenliği ve Pekin hükümetiyle olan bağlantıları konusundaki soru işaretleri devam ediyor.

Trump ve Biden TikTok'ta
Donald Trump, başkanlığı döneminde yasaklamaya çalıştığı TikTok'a katıldı ve kısa sürede beş milyondan fazla takipçi topladı. Başkan Joe Biden ise yeniden seçim kampanyası için platformu kullanıyor ve yaklaşık 350 bin takipçiye sahip.

Editör: Halit Alptekin