Borsada yaşanan kâr realizasyonları, özellikle büyük şirket hisselerinde satış baskısına yol açıyor. Ancak bu durum, bazı hisselerde cazip alım fırsatları sunmaya devam ediyor. Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) hisseleri, 294,75 TL'lik tarihi zirvesini test ettikten sonra başlayan düşüş trendine rağmen, haftalık %7'lik değer kaybının ardından 262 liralık destek seviyesinin üzerinde kalma başarısını gösterdi.

THYAO'nun Güncel Durumu ve Anadolu Yatırım Analizi

Haberin  hazırlandığı anda THYAO, negatif bölgede konumlanırken, 263,25 TL seviyesinden işlem görmekte. Anadolu Yatırım'ın günlük bülteninde yer alan analize göre, THYAO için 260,00-262,00 TL aralığı üzerinde bir dengelenme sağlanması halinde, hissenin görünümü pozitife dönebilir.

Kısa ve Orta Vadeli Beklentiler

Hisselerde kısa vadeli olarak 269 TL ile 274 TL arasında bir yükseliş hedefleniyor. Ancak, 262 TL'nin altına düşülmesi durumunda satış baskısının artabileceği ve orta vadeli teknik görünümün negatife dönebileceği konusunda uyarılar bulunuyor. Negatif bir dönüşüm olması halinde ise 257 TL ve 249,60 TL seviyeleri yeni destek noktaları olarak ön plana çıkıyor.

Dolar Bazında THYAO Performansı

THYAO'nun dolar bazındaki hareketlerine bakıldığında, dünkü işlemlerde 8,40 dolar seviyesinde kapanış yapıldığı gözlemleniyor. Geçen ay 9,61 dolar seviyesini test eden hisseler, bu seviyeden sonra yaşanan düşüşle dikkat çekiyor. Şubat ayında yaşanan %13'lük düşüş trendi ile kısa vadeli destek 8,26 dolar seviyesine çekildi. Anadolu Yatırım'ın analizine göre, THYAO'nun pozitif görünümü için 8,59 dolar üzerindeki fiyatlamaların yakından takip edilmesi gerekiyor.

Editör: Halit Alptekin