Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın açıklamasına göre, Bakanlık, taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 1500 tarım işçisi alımı için süreci resmen başlattı. Bu alım, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Başvuru Süreci ve Şartları

Adaylar, tarım işçisi alımına ilişkin genel ve özel şartları, İŞKUR'un resmi internet sayfası (www.iskur.gov.tr) üzerinden öğrenebilecek. İlgili ilana başvurular, 19 Şubat'a kadar gerçekleştirilebilecek. Adayların başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekiyor ve ilan edilen kadrolara başvuran adaylar, İŞKUR tarafından Bakanlığa bildirilecek.

Kura İşlemi ve İşe Alım Detayları

İşe alınacak sürekli işçiler, ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak, İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından sınava tabi tutulmadan seçilecek. Seçim işlemi, 27 Şubat 2024 tarihinde noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre yapılacak. Kura yeri, saati ve diğer detaylar Bakanlığın internet sitesinden duyurulacak.

Resmi Gazete İlanı ve Bakanın Mesajı

İlgili işçi alımına dair ilan, Resmi Gazete'de de yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tarım ve Orman Bakanlığı ailemizin gücüne güç katmaya devam ediyor, geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 1500 tarım işçisi alımına ilişkin süreci başlatıyoruz. Yeni mesai arkadaşlarımız için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun." şeklinde bir mesaj paylaştı.

Editör: Halit Alptekin