Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi düzenlemelerini içeren paketin çok yakında TBMM'ye sunulacağını açıkladı. Şimşek, Borsaya yönelik taslak vergi çalışmasının da bir süreliğine ertelendiğini duyurdu.

Vergi Düzenlemeleri İçeren Paket Hazır

Bakan Şimşek, vergi etkinliğini ve adaletini artırmayı, kayıt dışılığı azaltmayı hedefleyen bir paket hazırladıklarını belirtti. Bu paketin yakın zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulacağını açıkladı.

Borsaya Yönelik Vergi Çalışması Ertelendi

Şimşek, borsaya yönelik taslak vergi çalışmasının, ilgili tüm taraflardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yeniden değerlendirilmek üzere bir süreliğine ertelendiğini ifade etti. Bu adımın, daha kapsamlı ve dengeli bir düzenleme yapılabilmesi amacıyla atıldığı belirtildi.

Vergide Etkinlik ve Adalet Vurgusu

Şimşek, “Vergide etkinliği ve adaleti artırmaya, kayıt dışılığı azaltmaya yönelik vergisel düzenlemeleri içeren paket yakın zamanda TBMM’ye sunulacak. İlgili tüm taraflardan gelen geribildirimler doğrultusunda borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını yeniden değerlendirmek üzere bir süreliğine erteliyoruz" dedi. Bu açıklamalar, ekonomik denge ve adaletin sağlanması için atılan adımların kararlılıkla sürdürüleceğini gösteriyor.

Editör: Merve Öney