Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde, yerel seçim sonuçlarına yönelik yaşanan itiraz süreci, İlçe Seçim Kurulu'nun önemli bir kararı ile yeni bir evreye girdi.

AK Parti temsilcilerinin, oy sayım ve döküm tutanakları üzerindeki şüpheleri dile getirmeleri sonrası başlatılan inceleme süreci, seçimlerin yeniden düzenlenmesi yönünde sonuçlandı.

İtiraz ve Hukuki Süreç

DEMokratik Parti (DEM Parti) Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, alınan karara itiraz edeceklerini belirtti. Gazetecilere yapılan açıklamada, sürecin yakından takip edileceği ve hukuki yolların sonuna kadar kullanılacağı vurgulandı.

İtiraz İçin Süreç ve Takvim

Alınan karara karşı itirazlar için belirlenen süreç, 5 Nisan Cuma günü saat 17.00'ye kadar devam edecek. İl Seçim Kurulu, yapılan itirazları değerlendirecek ve 7 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar nihai kararını verecek.

Önceki Seçim Sonuçları

Hilvan ilçesindeki ilk seçim sonuçlarına göre, DEM Parti'nin adayı Serhan Paydaş, %33,20 oranında oy alırken; AK Parti'nin adayı Ali Bayık ise %30,72 oranında oy toplamıştı. Bu sonuçlar, itiraz ve yeniden sayım süreçlerinin ardından yeniden değerlendirilecek

Editör: Merve Öney