Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) hisseleri, dün başlattığı yükselişi bugün daha da üst seviyelere taşıdı. Hafta başında paylaşılan Mayıs ayı trafik istatistikleri sonrası hisseler dikkat çekici bir şekilde değer kazandı.

Trafik Verilerinin Etkisi

Hafta başında açıklanan Mayıs ayı trafik istatistikleri, PGSUS hisselerinde büyük bir yükselişi tetikledi. Global Menkul Değerler A.Ş.’nin “uçuş zamanı” başlıklı değerlendirme notu, hisselerin yüksek prim hedeflerine ulaşabileceğini öngördü. Bu analizlerin ardından hisseler, yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Hisselerdeki Artış Oranı

Dün 214 liranın üzerini gören PGSUS hisseleri, bugün açılışı 209,6 liradan yaparak gün içinde yüksek alımlara sahne oldu. Bayram tatili öncesi yoğun çıkış beklenen bugünde, yatırımcıların en çok alım yaptığı hisse Pegasus oldu. Gün bitmeden net alış hacmi 127 milyon liraya ulaştı.

Günün Kazananı: Pegasus

Yazım anında yüzde 6’ya varan artışla 221 liranın üzerine çıkan PGSUS hisseleri, yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi. Havayolu şirketinin hisselerinde alış işlemlerinin büyüklüğü, yatırımcıların bu hisseye olan güvenini ve ilgisini bir kez daha ortaya koydu.

Editör: Merve Öney