ABD'li yatırım bankası Morgan Stanley'in öne çıkan stratejistlerinden Michael Wilson, ABD hisse senetlerinin görünümünü pozitif olarak güncelledi. Wilson, S&P 500 hedefini 4.500'den 5.400 puana yükseltti.

Wilson'ın Açıklamaları

Wall Street'in tanınmış stratejistlerinden Michael Wilson, S&P 500'ün Haziran 2025'e kadar yüzde 2 yükseleceğini öngördüğünü açıkladı. Wilson, "ABD'de, ılımlı ıskonto baskısına rağmen güçlü EPS büyümesi öngörüyoruz" dedi.

Piyasa Beklentileri

Piyasalar toparlanmaya devam ederken, Wilson'ın 2023'teki düşüş beklentileri gerçekleşmedi. Deutsche Bank AG stratejistleri de Cuma günü endeks için 2024 sonu hedefini 5.100'den 5.500'e yükseltmişti.

Geçmiş Tahminler ve Güncellemeler

Wilson, geçtiğimiz aylarda S&P 500 için belirlediği 4.500 puan hedefine defalarca sadık kalmıştı. Mart ayında, geniş bir kazanç artışının olmaması nedeniyle endeksin görünümünü yükseltmenin hiçbir gerekçesi olmadığını belirtmişti.

Ekonomik Belirsizlik ve Gelecek Beklentileri

Wilson, geçtiğimiz ay artan ekonomik belirsizlik nedeniyle endeksin yönüne ilişkin iddialı tahminlerde bulunmaktan kaçındı. Banka, yılın ikinci yarısında riskli varlıkları destekleyecek "olumlu bir makro ortam" beklese de Wilson, verilerin daha değişken hale gelmesiyle ekonomi için daha geniş sonuçları tahmin etmenin zorlaştığını ifade etti.

Editör: Merve Öney