Koç Metalurji A.Ş. (KOCMT), geçtiğimiz hafta yatırımcılardan talep topladıktan sonra 17 Mayıs'tan itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Borsa İstanbul A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre, halka arz edilen paylar 20,50 TL/pay baz fiyatla işlem görecek.

Borsa İstanbul'dan Açıklama

Borsa İstanbul'dan Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Koç Metalurji'nin 125.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlandığı belirtildi. Şirketin sermayesini temsil eden 455.000.000 TL nominal değerli paylarının kota alındığı ifade edildi.

Beta Enerji, global başarısını halka arz ile taçlandıracak! Beta Enerji, global başarısını halka arz ile taçlandıracak!

İşlem Detayları

Koç Metalurji'nin halka arz edilen payları, 17 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da "KOCMT.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacak. Paylar, 20,50 TL/pay baz fiyatla işlem görecek ve ilgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlendi.

Yatırımcılar İçin Önemli Bir Fırsat

Koç Metalurji'nin Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlaması, yatırımcılar için önemli bir fırsat sunuyor. Şirketin halka arzı, yatırımcılardan büyük ilgi gördü ve bu durum, şirketin gelecekteki performansı açısından olumlu bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Editör: Halit Alptekin