Finansal hizmetlerde faiz oranları arasındaki farklar dikkat çekiyor. İnternet bankacılığı kullananlar ile şubeye giderek pazarlık yapan müşteriler arasında faiz oranlarındaki farklar artmaya başladı. Şubelerde müşteriyle yapılan birebir görüşmeler, internet platformlarından sunulan oranlardan daha yüksek faiz kazançları sağlayabiliyor.

Bankaların Yeni Müşteri Kampanyaları

Bankalar, yeni müşterileri cezbetmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor. İnternet bankacılığında sunulan faiz oranları %58'e kadar ulaşabiliyor. Ancak, şubelere giderek yapılan pazarlıklar sonucunda müşteriler, daha yüksek oranlar elde edebiliyor.

Merkez Bankası ve Faiz Oranları

Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram, milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak. Yüzde 50'ye gelen politika faizinin sabit tutulması bekleniyor. Belki 250 baz puanlık bir faiz artırımı sürpriz olmaz. Merkez Bankası gecelik borç verme faiz oranında yüzde 3'lük marj koymuştu," şeklinde konuştu.

Bir bardak su 1 TL, damacana su 100 TL Bir bardak su 1 TL, damacana su 100 TL

Mevduat ve Kredi Faiz Oranlarındaki Güncel Durum

Bankalar, mevduat ve kredi faiz oranlarını sürekli olarak güncelliyor. Vatandaşlar, artan faiz oranları karşısında mülklerini satıp faize yatırma eğilimi gösteriyor. Bu durum, hem şube hem de internet bankacılığı üzerinden yapılan araştırmaların artmasına sebep oluyor. Şubede yapılan pazarlıklar sonucunda elde edilen faiz oranları genellikle internet üzerinden sunulanlardan daha yüksek olabiliyor.

Editör: Halit Alptekin