IC Enterra Yenilenebilir Enerji, sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımları genişletiyor. Bugün ( 4 Nisan Perşembe)  Borsa İstanbul'da düzenlenen gong töreniyle şirketin hisseleri işlem görmeye başladı. Halka arz sürecinde hisse başına talebin toplam hisse sayısının 4,11 katı olduğu belirtilen IC Enterra'nın açılış gongunu, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, IC Holding CEO’su Murad Bayar ve Yönetim Kurulu Başkanı Alp Keler birlikte çaldı.

Altınkılıç Gıda halka arz için SPK'dan onay aldı! Altınkılıç Gıda halka arz için SPK'dan onay aldı!

IC Enterra'nın Enerji Sektöründeki Hedefleri

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, gong töreninde, IC Enterra'nın halka arzdan elde edilecek gelirle enerji arz güvenliğini güçlendirecek yatırımları çeşitlendireceğini belirtti. IC Holding CEO’su Murad Bayar ise IC Holding'in 25 yıllık enerji sektöründeki uzmanlığına vurgu yaparak, halka arz sürecindeki yoğun ilginin şirkete ve Türkiye'nin enerji sektörüne duyulan güvenin bir sonucu olduğunu dile getirdi.

IC Enterra'nın Gelecek Planları ve Sektördeki Konumu

IC Enterra Yönetim Kurulu Başkanı Alp Keler, törendeki konuşmasında, yenilenebilir enerji alanındaki faaliyetlerini yatırımcılarla buluşturmanın mutluluğunu ifade etti.

Genel Müdür Taşkın Kızılok ise şirketin enerji sektöründe sadece enerji üretimi değil, aynı zamanda toplum ve gelecek nesiller için çalıştığını belirtti. IC Enterra, 1,2 milyar kWh elektrik üretimi ile Türkiye'nin üç ayrı bölgesinde hidroelektrik santralleri işletiyor ve rüzgar ile güneş santrallerine yönelik yatırımlar planlıyor. Dinamik ve aydınlık bir geleceği hedefleyen şirket, enerji sektöründeki "terra" misyonuyla dikkat çekiyor.

Editör: Halit Alptekin