Borsa, yeni işlem haftasına satış ağırlıklı bir başlangıç yaptı. BIST 100 endeksi, günlük bazda yüzde 0,5 düşüşle 8784 puan seviyesinde işlem gördü. Geçtiğimiz haftaların borsadaki rallisi, halka arzlara olan ilgiyi artırmıştı.

Limak Doğu Anadolu Çimento ve Alves Kablo'da Düşüşler Sürüyor

XHARZ endeksi, halka arz edilen hisseleri temsil ediyor ve yüzde 3'lük bir düşüşle işlem gördü. Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC), günlük bazda yüzde 4'ten fazla düşüş yaşayarak dikkatleri üzerine çekti. Alves Kablo (ALVES) ise yüzde 7'yi aşan kayıplarla 56 dolar seviyesinde işlem gördü.

Oba Makarnacılık ve Artemis Halı'da Sert Düşüşler

Oba Makarnacılık (OBAMS) hisseleri, günlük kaybını yüzde 4'ün üzerine çıkararak 52 dolara geriledi. Artemis Halı (ARTMS) ise yüzde 10'luk bir düşüşle taban fiyatından işlem görmeye başladı.

Mogan Enerji Hisseleri Geriledi

Mogan Enerji (MOGAN), geçen hafta tavan fiyatını bozdu ve bugün yüzde 5'e yakın bir kayıpla 21 TL'ye geriledi.

Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Bekleniyor

Perşembe günü Merkez Bankası tarafından açıklanacak faiz kararı, borsa yatırımcıları tarafından yakından izlenecek. Piyasa analistleri, Merkez Bankası'nın faiz oranlarını yüzde 45 seviyesinde sabit tutması öngörüsünde bulunuyor.

Bu hafta borsadaki hareketler, Merkez Bankası'nın alacağı kararlara ve global ekonomik verilere bağlı olarak şekillenecek. Yatırımcılar, bu önemli gelişmeleri ve hisse senetlerindeki değişimleri dikkatle takip ediyor.

Editör: Halit Alptekin