Enerji sektöründe faaliyet gösteren Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., şirket faaliyetlerini güçlendirecek yeni bir anlaşmayı kamuoyu ile paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla gerçekleştirilen açıklamada, Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile yapılan anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Anlaşmanın, busbar ve kablo kanalı satışı konusunda olduğu belirtildi. 725 bin dolarlık anlaşma bedeliyle gerçekleşen bu iş birliği, gelecek ek siparişlerle birlikte toplamda yaklaşık 950 bin dolara ulaşması bekleniyor.

Almanya ile Elektrikli Araç Anlaşması

Gersan Elektrik, Mart ayı başında, Almanya merkezli bir firmayla elektrikli araç şarj sistemleri kapsamında yaklaşık 150 milyon dolar değerinde alıcı münhasırlık sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Bu gelişme, şirketin uluslararası arenada da güçlü bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

GEREL Hisseleri Rekor Kırdı

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (GEREL), gün içinde büyük bir hareketlilik yaşadı. Açılışı 49,02 TL'den gerçekleştiren hisseler, 49,48 TL'ye çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Anlaşma duyurusu öncesinde 47,98 TL'de işlem gören hisseler, haberin ardından 48,7 TL'ye yükseldi. Yazım sırasında hisseler, 47,36 TL'den işlem görmekte. GEREL hisseleri, yıllık bazda %310,04, aylık bazda %84,71 ve haftalık bazda %22,57 oranında kazanç sağladı.

Editör: Halit Alptekin