Borsa İstanbul'daki hareketlilik devam ederken, Artemis Halı AŞ de halka arz sürecine katılıyor. Şirketin halka arzı için belirlenen tarihler ve hisse kodu, yatırımcıların dikkatini çekiyor. Artemis Halı'nın halka arz süreci, 27 ve 28 Şubat tarihlerinde talep toplama ile başlayacak.

Halka Arz İçin Önemli Bilgiler

Artemis Halı'nın halka arzı, ARTMS.HE kodu ile İnfo Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla yürütülecek. Şirketin halka arz fiyatı, hisse başına 25,35 Türk Lirası olarak belirlenmiş durumda. Planlanan 20 milyon lira sermaye artırımı ile şirketin yüzde 28,57'si halka açılacak.

Yenilikçi Yatırımlar ve Kurumsal Dönüşüm

Artemis Halı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, halka arzın şirket için kurumsallık açısından büyük önem taşıdığını vurguluyor. Batallı, "Kurumsal, izlenebilir ve gözlemlenebilir bir yapıya kavuşmak temel amacımız. Halka arz süreci, şirketin daha fazla ortaklıkla ve artan sorumluluklarla yoluna devam etmesini sağlayacak. Bundan sonraki süreçte şirketimizin çok daha iyi noktalara ulaşacağına inancım tam." şeklinde konuştu.

Batallı ayrıca, halka arzdan elde edilecek gelirin Gaziantep'teki fabrikalarına çatı üzerine Güneş Enerjisi Sistemi (GES) kurulumu ve ilave yatırımlar için kullanılacağını açıkladı. Bu yatırım, şirketin yenilikçi ve çevreye duyarlı yönünü de ortaya koyuyor.

Editör: Halit Alptekin