Son dönemde sigara ve diğer alkollü içeceklere yapılan zamların ardından, Mayıs ayında bira fiyatlarına da zam gelmesi bekleniyor.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya üzerinden yapılacak zammın oranlarını paylaştı.

Fitch Ratings'ten Çin'e uyarı! Bütçe açığı artıyor Fitch Ratings'ten Çin'e uyarı! Bütçe açığı artıyor

Bira Fiyatlarına Zam Geliyor

Sigara ve rakı gibi ürünlerin ardından bira fiyatlarına da zam yapılacağı açıklandı. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, bira fiyatlarına yüzde 5 oranında bir artış bekleniyor. Dündar, kamuoyunda dolaşan %15 gibi yüksek zam oranı beklentilerini yalanlayarak, daha ılımlı bir artış olacağını belirtti.

Şarap ve Rakı Fiyatlarına Yapılan Zam

Erol Dündar daha önce de rakı ve şarap fiyatlarına zam geldiğini duyurmuştu. Şarap gruplarına yapılan zam oranı yüzde 7 ile yüzde 10 arasında değişiklik gösteriyor. Alkol piyasasındaki bu artışlar, tüketici ve sektör temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor.

Alkollü İçeceklerde Zam Trendi Devam Ediyor

Alkol zammı, Mayıs ayında gündemi meşgul etmeye devam ediyor. TBYD Başkanı'nın açıklamaları, alkol sektöründe yaşanan fiyat değişikliklerine ışık tutarken, tüketicileri de yeni fiyat artışları konusunda bilgilendiriyor. Bira fiyatlarındaki bu beklenen zam, sektördeki fiyat istikrarı ve tüketim eğilimleri üzerinde etkili olacak.

Editör: Merve Öney