Beta Enerji, enerji sektöründeki deneyimi ve geniş servis ağı sayesinde, elektrikli şarj istasyonu girişimi Voltgo ile 2053 yılına yönelik Net Sıfır hedefine katkı sağlamayı amaçlıyor. Şirketin yönetim kurulu üyesi Yusuf Cenk Dağsuyu, Voltgo ile kişisel ve nesnel taşımacılığı daha verimli ve çevreci hale getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. 2023 yılının ikinci çeyreğinden itibaren başlayacak olan Voltgo şarj istasyonlarının kurulumu, ulaşım sürecinin kalitesini ve çevreciliğini artırmak için planlandı..

Dağsuyu, Voltgo'nun kurulumunda, yurtdışından hazır ürün getirme veya kendi ürün ve yazılımlarını geliştirme seçeneklerini değerlendirdiklerini belirtti. Kendi ürünlerini geliştirerek, daha verimli ve çevreci bir değer yarattıklarını vurguladı.

Beta Enerji'nin, enerji sektöründeki tecrübesini Voltgo teknolojisine aktararak, kullanıcı deneyimi, işlem hızı ve verimlilik açısından önemli iyileştirmeler yaptığı belirtildi. Dağsuyu, son kullanıcılarla doğrudan iletişim kurdukları bir alan yaratarak, şarj işlemleri sırasında kullanıcılara gereken tüm enerji sistemlerini sağladıklarını ifade etti.

Beta Enerji'nin satış sonrası destek ve servis bakımına özellikle önem verdiğini, müşteri memnuniyetini ve sürdürülebilir çözümleri hedeflediğini belirten Dağsuyu, şirketin elektrikli şarj istasyonu çözümlerindeki servis bakım süreçlerine tamamen hazır olduğunu ifade etti.

Voltgo Şarj İstasyonu'nun temiz ve yeşil enerji ile şarj işlemlerini gerçekleştirdiği, üretim sürecinde ve sonrasında olumlu geri dönüşler aldığı belirtildi. Üretim tesislerinin bulunduğu Adana'daki farklı sektörlerden ve ekonomik dinamiklerden yoğun talepler aldıklarını ifade eden Dağsuyu, Adana'nın yeni markasına sahip çıkmasının motivasyonlarını artırdığını dile getirdi.