Göreve geldiği günden bu yana İzmirli vatandaşlarla güçlü iletişim kuran ve icraatları ile kentte takdir toplayan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Jandarma Komutanlığı, İzmir ve ilçelerindeki 43 engelli birey için temsili askerlik programına katılarak engelli bireylerle yakından ilgilendi.

Engelli bireylerin bir günlüğüne de olsa askerlik yapma isteğinden gurur duyduğunu ifade eden Vali Selim Köşger, “Bu milletin genlerinde askerlik var.” diye konuştu

GÖZ DİKEN NİYETİNDEN VAZGEÇSİN!”

Türk milletinin kadını, erkeği, genci ve yaşlısı ile geninde askerlik taşıdığını vurgulayan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Türk Milletinin asker bir millet olduğunu belirterek, "Bu millet kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla topyekûn asker bir millettir. Bu milletin genlerinde askerlik var. Bugün İl Jandarma Komutanlığı alayımızdan aslında tüm dünyaya şunu söylüyoruz; Kim bugün bizim aramıza fitne fesat sokmaya çalışıyorsa, kim bu ülkeye göz dikiyorsa, derhal bu niyetten vazgeçsin. Ben bugün burada bu yemini eden tüm kardeşlerimizin alınlarından öpüyorum." dedi.