Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında , “Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları... Uluslararası gündemle ilgili kritik görüşmeler yaptık. 10 Mayıs'ta Danıştay'amızın kuruluş yıldönümü ve idari yargı günü vesilesiyle adalet teşkilatımızın güzide mensuplarıyla bir araya geldik.

Engelliler Haftası vesilesiyle 12 Mayıs'ta Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın düzenlediği törende engelli gençlerimizde buluştuk. 13 Mayıs'ta Katar Emiri Kardeşim Şeyh Temim ile bir araya gelerek iki ülke ilişkilerini değerlendirdik. Rize-Artvin Havalimanı'nın açılışını 14 Mayıs'ta hizmete açtık.

Dünyada 5 tane olan deniz üzerine inşa edilmiş havalimanlarından birini ülkemize kazandırdık. Geçtiğimiz pazartesi günü Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'u ülkemize ziyareti sebebiyle Külliye'de ağırladık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “

Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hükümlülere izinler 31 Temmuz 2023'e kadar uzadı.”

“Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Bundan sonrasını kendi düşünsün. Kimlerle görüşecek, kimlere üs kurduracaksa kurdursun. ABD de F-16'lar konusunda herhalde Miçotakis'in ağzına bakmayacaktır.”

“Milli Uzay Programı kapsamında, bir Türk vatandaşının uluslararası uzay programına gönderilme sürecini başlatıyoruz. 45 yaşından genç vatandaşlarımız bu programına başvurabilecek.”