Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı, bugün İstanbul'da yapılıyor.

Görev süresi dolan mevcut başkan İbrahim Öztop, koltuğunu QNB Finans Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü Pamir Karagöz’e devrediyor.

Tek Listeyle Seçim Yapılıyor

İki yılda bir düzenlenen Olağan Genel Kurul’da, edinilen bilgilere göre tek listeyle seçim yapılacak ve Pamir Karagöz’ün başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Yönetim Kurulu Beklentisi

Yeni Yönetim Kurulu’nun şu isimlerden oluşması bekleniyor:

  • Yapı Kredi Menkul Değerler Genel Müdürü Yılmaz Arısoy
  • Oyak Yatırım Menkul Değerler Hasan Rıfat Topkar
  • Denizbank Hazine Grubu Genel Müdür Yardımcısı Okan Aksu
  • Aktif Yatırım Bankası Genel Müdürü Atila Yanpar
  • Ziraat Portföy Yönetimi Gökçen Yaman Akgün
  • Arz Gayrimenkul Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi’nden Murat Onkur
  • Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan Gökşin Durusoy

Esen Pamir Karagöz Kimdir?

Profesyonel kariyerine 1998 yılında auditor olarak başlayan Esen Pamir Karagöz, 1999-2008 yılları arasında Citibank Türkiye Bireysel Bankacılık bölümünde Strateji, Satış, Varlık Bankacılığı ve Üst Gelir Müşteri segment yönetimi gibi çeşitli pozisyonlarda yer aldı. 2008 yılında Barclays Emerging Markets Dubai bölge ofisine Premier Bankacılık ve yatırım ürünlerinden sorumlu üst düzey yönetici olarak atandı. Barclays’deki görevinde 14 ülkede yeni giriş stratejileri, ürün geliştirme, müşteri değer yönetimi ve stratejik kanal yönetimi konularında başarılı projelere imza attı.

2011-2012 yılları arasında Mashreqbank’ın yeniden yapılandırma sürecinde varlık bankacılığı, yatırım, sigorta ve mortgage ürünlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu üst düzey yönetici olarak önemli bir rol oynadı.

2012-2015 yılları arasında Deloitte Türkiye’de strateji, pazarlama ve iş geliştirmeden sorumlu Direktör olarak çalıştı. Ardından, 2015-2018 yılları arasında QNB Finansinvest’te Perakende ve Varlık Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Şubat 2018’den bu yana Genel Müdür olarak görevini başarıyla sürdürmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Karagöz, University of Chicago Booth Business School’dan işletme yüksek lisans derecesine sahiptir. 

Editör: Merve Öney