Kripto para piyasalarındaki düşüş dalgası devam ederken çoğu kripto şirketi de zor zamanlardan geçiyor. Sorun yaşayan şirketlerin sonuncusu olan Three Arrows Capital (3AC), çeşitli protokollerdeki pozisyonlarda oluşan teminatı açığını müşteri fonlarıyla karşılamaya çalıştığı konusundaki suçlamalarla karşı karşıya.

Three Arrows Capital, kripto paraların hızlı değer kaybı sonrası kripto para pozisyonlarından dolayı ciddi bir likidite problemi yaşamaya başladı. Hatta gelen haberlere göre şirketin bazı pozisyonları tasfiye oldu ve bu da Ethereum başta olmak üzere kripto para fiyatlarının düşüşlerine katkı sağladı.

Three Arrows Capital’in tasfiyeleri önlemek için müşteri fonlarını kullandığına dair ortaya atılan iddiaların en ciddi olanı 8Blocks Capital CEO’su Danny Yuan’dan geldi. Yuan, Three Arrows'un teminat açığını kapatmak için yaklaşık 1 milyon dolarlık 8Blocks fonu kullandığını iddia etti. 8Blocks’un 2020 yılından bu yana 3AC ile bir anlaşması olduğu biliniyor.

Three Arrows krizi atlatmak için müşteri fonlarını mı kullanıyor?

8Blocks Capital CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu hafta başında şirketin fonları geri talep ettiğini ancak Three Arrows’dan bu talebe cevap verilmediğini dile getirdi.