Bank of America (BofA), S&P 500 Endeksi için 2024 yıl sonu hedefini 400 puan yükselterek 5400 puana çıkardı. Böylece, stratejist Savita Subramanian, Wall Street'teki en yüksek seviyeyi öngörenler arasında yerini aldı.

Subramanian'ın Beklentileri ve Kazanç Tahmini

Subramanian, S&P 500 Endeksi'nin 2024 yılı sonunda 5.400 seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bu, cuma günkü kapanışa göre yaklaşık %5'lik bir kazanç anlamına geliyor. Daha önce 5.000 puanlık bir hedef belirleyen stratejist, şimdi bu tahminini yükseltti.

Göstergelerin Olumlu Sinyalleri

BofA'nın ABD hisse senedi ve kantitatif strateji başkanı olan Subramanian, yatırımcılara yönelik notunda, göstergelerin güçlü kazanç büyümesi ve beklenmedik kar marjı esnekliği konusunda olumlu sinyaller verdiğini belirtti. "Boğa piyasaları coşkuyla sona eriyor, ancak henüz o noktada değiliz. Duyarlılık iyileşti, fakat coşku alanları sınırlı" diye ekledi.

Wall Street'teki En Yükseliş Eğilimli Stratejiler

Bank of America'nın belirlediği 2024 yıl sonu hedefi, Wall Street'teki en yükseliş eğilimli stratejiler arasında yer alıyor. Subramanian'ın bu öngörüsü, Yardeni Research'ten Ed Yardeni ve UBS Group AG'den Jonathan Golub'un benzer yılsonu görünümleriyle paralellik gösteriyor.

Editör: Halit Alptekin